Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

BANGKOG pro náročné ***

kufr

Termín:14.01. (Čt) - 22.01. (Pá) 2021

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:879202

Doprava:Letecky PRG

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 35 990 Kč

Program
1. den
Odlet z Prahy s přestupem
2. den
Přílet do Bangkoku, transfer na hotel, ubytování. Dle časových dispozic možnost večerní procházky. Nocleh.
3. den
Ve čtvrti Ko Ratanakosin ohraničenou řekou Thonburi, která byla v královským centrem města, začneme poznávat Bangkok. Stojí zde významné paláce a chrámy, které svou nádherou a monumentálností ukazují na velkolepou historii země. Navštívíme Velký Palác, který tvoří nádherně architektonicky ztvárněný komplex skládající se z více než sta budov. Toto velkolepé místo bude obrovským zážitkem. Navštívíme také impozantní chrám Wat Phra Kaev, kde je uložena vzácná posvátná soška Smaragdového Buddhy. Uvidíme impozantní chrám Wat Pho – zde budete moci obdivovat 46 m dlouhou a 15 m vysokou sochu Buddhy při vstupu do nirvány. U řeky se nalézá tradiční Tha Tian Market s pravou thajskou atmosférou a produkty. Přívozním trajektem se dostaneme na druhý břeh k dominantní věži chrámu Wat Arun, připomínající mrakodrap.  V noci jeho věž září zlatou barvou a je jedním ze symbolů Bangkoku. Spatříme také Ordination Hall, palác Phra Racha Wang Derm, krásně bíle laděný chrám Wat Molilokkayaram. Poté osobní volno. Večer se  vydáme na vyhledávaný Khao San Road night market. Nocleh.
4. den
Banglamphu – nejkouzelnější čtvrť Bangkoku, byla kdysi sídelní oblastí šlechty. Uvidíme zde typické kupecké domy, u kterých postávají prodejci s typickými vozíky. Prohlídku začneme u pevnosti Phra Sumen, která je dominantou parku Santichaiprkan a nabízí krásné výhledy. Uvidíme Wat Bowonnniwet – královský klášter jež je sídlem Budhistické univerzity a dochází zde k vysvěcování místních králů. Po širokém bulváru Evropského stylu Radchadamnoen Klang se dostaneme k Památníku demokracie. Kolem Queen's Gallery přijdeme k chrámu Wat Ratchanatdaram Worawihan.  Nedaleko se nalézá uměle vytvořený kopec Zlatá Hora. V chrámu Wat Saket spatříme krásné nástěnné malby. Poté uvidíme chrám Wat Suthat, má nejvyšší postavení mezi královskými chrámy s největší bronzovou sochou Budhy ze sukhothaiského období. Naproti chrámu se nalézá obří houpačka – Sao Ching-Cha, jež sloužila při obřadech konaných na počest boha Šivy. V rámci osobního volna se budete moci věnovat nákupům, jelikož prodejci zde lemují ulice a naučíte se tady i smlouvat. Poté nás čeká procházka čtvrtí Thewet a Dusit s krásnými parky, kde se zeleň kloubí s nádhernými stavbami se směsí místní a Evropské architektury. Uvidíte Trůní sál Abhisek Dusit – jež je kombinací thajské a maurské architektury a Trůní sál Ananta Samakhom, muzeum starobylých tkanin, palác Chitlada. Budete moci navštívit květinový trh pod širým nebem a palác Vimanmek. Nocleh.
5. den
Čeká nás Čínská čtvrť – místo plné pouličních pestrých reklamních neonových nápisů, rachotících autobusů, kde obchod běží na plné obrátky téměř bez přestávky. Centrem je hlavní tepna Th Yaowarat. Podíváme se do chrámů Wat Chakrawatrachawat Woramahawihan nebo Wat Mangkon Kamalawat. Atmosférů trhů budete moci zažít na Sampeng Market či Khlong – s nepřetržitým provozem. Trh Phahurat tvoří bludiště obchůdků v úzkých uličkách s nejrůznějším oblečením od thajských kostýmů, indických oděvů až po současné módní trendy. Poté nás čeká velký zážitek – projížďka lodí po „Řece králů“ – Nam Chao Phraya. Řeka je místem, kolem které Thajci stavěli své domy a budovali na ní svou existenci. Budete moci na vlastní kůži zažít nekonečný rušný život, který řeka se spoustou aktivit přináší. Jezdí zde velké říční remorkéry, malé loďky, vodní taxíky i turistické loďky. Nocleh.
6. den
Tento den se vydáme do čtvrti Siam Square a Pratunamu – „centra Bangkoku“, které tvoří moderní nákupní centra s kancelářskými budovami a mrakodrapy různých společností. Začneme u Bangkok Art and Culture centre na ulici Th Phra Ram, která je lemovaná obchodními domy, z nichž některé se chlubí i více než 500 obhodními jednotkami a stovkami restaurací.Tyto si konkurují nejen velikostí ale i moderní architekturou. Za návštěvu stojí Siam Ocean world – obří akvárium, ve kterém se dostanete doslova o hlubin oceánu. Zajímavá je také návštěva oku lahodících zahrad a domu Jim Thompsona. Osobní volno k užívání si nevázané atmosféry města. Nocleh.
7. den
Vydáme se vlakem do historického Chrámového města Ayuthaya. vzdáleného asi hodinu jízdy. Jedná se o jedinečný komplex památek zařazený do Unesco. Je to místo, jež představuje ty nejslavnější okamžiky a velkou historii původního Siamu, tedy dnešního Thajska. Jsou to místní Pompeje a Forum Romanum, či Benátky v jednom. V tomto starobylém městě bylo vybudováno více než 400 chrámů. Unikátní je návštěva chrámu Wat Phra Mahathat.  Kouzelná je věž u chrámu Wat Ratburana. Palác Wat Phra Sri Sanphet – byl sídlem krále. V chrámu Wihan Phra Mongkhon Bopit budeme obdivovat 12 metrů vysokou sochu sedícího Budhy. Když budete přesycení chrámy projížďka na slonu bude příjemným zpestřením. Návrat do Bangkoku. Nocleh.
8. den
Osobní volno v rámci časových dispozic před odletem. Transfer na letiště a odlet.
9. den
Návrat do ČR.
Cena zahrnuje
Letenku Praha - Bankok - Praha
Letištní taxy a poplatky
Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
6x ubytování v hotelu ***
Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
Zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje
Poplatky spojené se vstupem na území Bangkoku, tipy, vstupy
Poplatky za transfery z letiště a MHD: 1050 bahtů (cca 30 EUR)
Místní taxy a pobytové taxy 2400 bahtů (cca 75 EUR)
Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokojové lednici nebo baru
Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 2.500 Kč dle ceníku letecké společnosti

BANGKOG pro náročné ***

destinace: Thajsko, Poznávací zájezdy - Thajsko, Thajsko

termín:14.01. (Čt) - 22.01. (Pá) 2021 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky PRG /

strava: Bez stravy

BANGKOG pro náročné
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...