Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

To nejlepší ze Srí Lanky s pobytem u moře ***

kufr

Termín:28.01. (So) - 05.02. (Ne) 2023

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 7 nocí

ID hotelu:876259

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 34 990 Kč 33 249 Kč

Harmonogram
1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách s přestupem na Srí Lanku – ostrov ve tvaru kapky v Indickém oceánu dříve zvaný Cejlon.
2. den: V dopoledních hodinách přílet do Colomba, odjezd do Pinnawaly – návštěva „sloního ráje“ založeného roku 1975 pro 7 osiřelých slůňat, nyní domov pro více jak 70 slonů. Odjezd na ubytování v oblasti Habarana, večeře, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd do rozhlehlého archeologického areálu Anuradhapura – mj. skalní chrám Isurumuniya s reliéfy ze 3. st. př. n. l., lotosovým jezírkem a malým muzeem, dále bílá stúpa Ruvanvelisaya, kterou zdobí stovka vyřezávaných slonů, stúpa Džétavanáráma vystavěná ve 3. st. či posvátný strom bódhi Bo Tree, jež je údajně nejstarším zasazeným stromem světa. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
4. den: Po snídani odjezd do Polonnaruwa, od 11. do 13. st. hlavní město ostrova, královský palác, audienční síň s reliéfy slonů, starobylá Vatadágé s měsíčním kamenem, buddhistický chrám Thuparama, 4. největší stúpa ostrova Rankot Vihara, nejzachovalejší mléčně bílá stúpa Kiri Vihara, monument Gal Vihara s nádhernými sochami Buddhů – 7 metrů vysoká socha stojícího Buddhy, 14 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, chrám Lankátilaka či monument Tivankaghara… Odjezd do továrny na vyřezávání dřeva, přejezd do národního parku Minneriya s divokými slony, buvoly, leopardy, krokodýly ... Návrat na hotel, večeře, nocleh. 
5. den: Po snídani přejezd k Sigiriya Rock – 370 metrů vysoká skála vyrůstající nečekaně v místní krajině, zdobí ji úžasné umělecké výjevy – mj. dvě lví tlapy, podle nichž dostala Sigiriya jméno Lví skála. Odjezd na plantáže s kořením v Matalé – je zde k vidění pěstování a zpracování různých druhů koření, např. skořice, kardamom, vanilka, kaučukovník, kakaovník, pepř… Přejezd do Kandy, návštěva Chrámu posvátného zubu – u Kandyjského jezera, kde je uložen nejvýznamnější buddhistický předmět – Buddhův zub.  Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.
6. den: Po snídani Kandy – poslední hlavní město zaniklého Sinhálského království a sídlo sinhálských králů až do roku 1815. Prohlídka města – podél uměle vybudovaného jezera z r. 1807 po Upper Lake Drive, místní rušné tržiště na Market Square s udržovanou zahradou, návštěva centra tradičních kandyjských umění a řemesel či muzeum drahokamů… Odjezd do městečka Nuwara Eliya zvaného „malá Anglie“, prohlídka, cestou zastávka v továrně na zpracování čaje. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.
7. den: Po snídani přejezd do přímořského rezortu v oblasti Waikkal. Cestou zastávka v jeskynních chrámech v Dambulla – významné posvátné místo se 150 ikonickými sochami a malbami Buddhů. Odjezd na ubytování, večeře a nocleh v hotelu nedaleko pláže. 
8. den: Po snídani volno k relaxaci a koupání na pláži nebo fakultativně celodenní výlet do proslulé želví líhně v Kosgoda, město Ambalangoda – město proslulých ďábelských masek tanců. Odjezd do města Galle obklopené ze třech stran mořem, stará pevnost se 400 historickými budovami od domů, kostelů až po chrámy. Návrat na hotel, večeře, nocleh. 
9. den: Po snídani volno k relaxaci a koupání na pláži. Večeře, v pozdních nočních hodinách transfer na letiště.
10. den: V brzkých ranních hodinách odlet do Prahy, přílet v odpoledních hodinách.
V ceně zahrnuto
• leteckou přepravu Praha - Colombo - Praha v turistické třídě včetn tax a příplatků
• 7 noclehů s polopenzí v hotelech ***
• dopravu klimatizovaným autobusem nebo minibusem
• služby průvodce + místní průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Doplňující informace
Informace: Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.
Změna programu vyhrazena.

CENA NEZAHRNUJE:
• spropitné povinně splatné na místě (personál, průvodce, řidič)
• vstupy povinně splatné na místě
• poplatky za focení, video atd.

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
• e-vízum 1.300,- Kč
• příplatek za jednolůžkový pokoj 6.990,- Kč
• příplatek za hotel **** 2.990,- Kč
• příplatek za jednolůžkový pokoj hotel **** 7.990,- Kč

DALŠÍ DOPORUČENÍ:
• Doporučené kapesné 100 - 150 EUR/ USD v menších bankovkách.
• Po příletu do Colomba doporučujeme provést již na letišti výměnu menšího množství  na místní měnu (srílanská rupie (1 LKR) je přibližně   0,15 CZK) v oficiální směnárně. Během programu nelze všude garantovat možnost výměny.
• Na některých místech jsou vybírány poplatky za fotografování a použití kamery.
• Na Srí Lanku není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, virová hepatitida A + B.


Výhody
• smaragdový ostrov v Indickém oceánu
• kombinace koupání a poznávání
• NOVINKA
• luxusní cena

To nejlepší ze Srí Lanky s pobytem u moře ***

destinace: Srí Lanka, Srí Lanka

termín:28.01. (So) - 05.02. (Ne) 2023 (9 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

To nejlepší ze Srí Lanky s pobytem u moře
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Čedok, a.s. IČO: 60192755
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...