Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Srí Lanka a jižní Indie - setkání dvou kultur ***

kufr

Termín:03.01. (Po) - 19.01. (St) 2022

změnit termín

Délka pobytu:17 dní, 16 nocí

ID hotelu:756782

Doprava:Letecky

Odletové místo:Varšava

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 42 847 Kč

Popis hotelu

INDIE

Ubytování
Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie). 8 nocí: Goa (3 noci), Cochin (1 noc), Allepey na lodgích (1 noc), Periar (1 noc), Madurai (1 noc), Trivandrum (1 noc).

SRÍ LANKA

Ubytování
Ubytování ve 3* hotelech (dle organizátora zájezdu): 6 pobytových dnů: Dambulla/Sigiriya/Polonnaruwa/Anuradhapura/Tissamaharama/Hambantota.

Pokoje
koupelna (sprcha, wc), klimatizace a/nebo stropní ventilátor.

Strava
dle programu zájezdu

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Památky staré Goi • multikulturní Kóčin - malované město • Allepey - plavba ve stojatých vodách řeky Keraly • Periyar - „svatyně divokých zvířat“ • Madurai - země nektaru • Trivandrum -  hlavní město státu Kérala • sloní sirotčinec • Kandy a Chrám Buddhova zubu • skalní pevnost Sigiriya • čajové plantáže • safari v Národním parku Minneriya • Matale - zahrada koření   

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Goi. Po vízovém a pasovém odbavení transfer do hotelu. Brzké ubytování (v závislosti na dostupnosti pokojů). Následně přejezd na prohlídku staré Goi. Uvidíme pozůstatky starého hlavního města Goi, nazývaného druhým Lisabonem, kde se nachází mimo jiné slavná bazilika Bom Jesus, katedrála Se a oblouk vicekrále Indie, kterým se kdysi vstupovalo do bývalého města. Bude to také příležitost vidět indické chrámy, které se nacházejí v okolí města Ponda. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 3
Snídaně. Následně přejezd na letiště a přelet do Kóčin, jež je důležitým přístavem pro obchodování s kořením. Je židovským městem s více než tisíc let starou historií. Kóčin si zachovalo své původní kouzlo města, do něhož přicházeli mořskou cestou obchodníci z dalekého západního světa. Hledali zde drahocenný pepř a přenechávali jim tak své tradice a zvyky. Dodnes lze ve zdejší architektuře rozeznat portugalský, holandský, židovský a britský vliv. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, židovskou synagogu a palác Mattancherry (postavený Portugalci). Večer ukázka klasického indického tance Kathakali. Večeře a přenocování v hotelu v okolí města Kóčin. (Trasa cca 50 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd do Alleppey. Následně několikahodinová plavba po kanálech a stojatých vodách Keraly. Bude to skvělá příležitost k obdivování malých ostrůvků, malebné krajiny a nedotčené přírody. Během plavby bude servírován oběd s místními lahůdkami připravenými posádkou lodi. Plavba je nejlepším způsobem, jak v klidné a relaxační atmosféře poznat tradice a způsob života místních obyvatel. Všechny lodě jsou vybaveny kuchyní, ložnicí a koupelnou (v kajutě), chybí klimatizace. Večeře a přenocování na lodi. (Trasa cca 70 km)

Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd malebnou oblastí plantáže kardamomu, kakaa, zeleného pepře a ořechů ve směru Národního parku Periyar, známého také jako „svatyně divokých zvířat“. Oblast se nachází na břehu velkého umělého jezera, které vzniklo po výstavbě přehrady na řece Periyar jako součást projektu na ochranu některých druhů zvířat: slonů, tygrů, leopardů. Při troše štěstí se nám podaří spatřit některé z těchto zvířat během procházky parkem. Tento den (za příplatek) ukázka jihoindického starověkého bojového umění Kalarippayattu, jehož původ sahá až do 3. století př. n. l. Rozmanitostí a formou techniky se podobá čínskému Wushu. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Periyar. (Trasa cca 140 km) 

Den 6
Po snídani vystěhování a přejezd do města Madurai, jehož dějiny sahají až do 5. století př. n. l., druhého největšího města v Tamil Nadu. Město je postaveno na půdoryse lotosového květu a malebně umístěno u břehu řeky Vaigai. Legenda praví, že božský nektar stékající z vlasů boha Šivy dal městu jeho starověké jméno Madhurapuri, které v překladu znamená „země nektaru“. Za největší poklad města je považován chrám Srí Meenakshi, který je místem uctívání manželky boha Šivy. Uvidíme také královský palác Najků, který tvarem připomíná létajícího orla. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Madurai. (Trasa cca 20 km)

Den 7
Brzká snídaně (možnost snídaně formou cestovních balíčků), vystěhování a přejezd do Kannijákumari, poutního města uctívačů bohyně Kumari. Navštívíme slavný chrám zasvěcený právě této bohyni. Následně přejezd do Trivandrum, hlavního města státu Kérala, svatého města tisícihlavého hada Ananty, kde uvidíme úžasný chrám Šrí Padmanabhasvámí, postavený na počest boha Višny (prohlídka zvenčí). Večeře a přenocování v hotelu v okolí města Trivandrum. (Trasa cca 340 km)

Den 8
Snídaně. Přelet z Trivandrum nebo Kóčin do Kolomba. Následně navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawale, kde raněná či stádem odvržená zvířata nalezla nový domov. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Přejezd do pěti jeskynních chrámů v Dambulle, jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou jeskyněmi vytesanými do skal, v nichž se nachází sochy Buddhy. Večeře a přenocování v okolí Dambully/Sigiriye/Polonnaruwy/Anuradhapury. (Trasa cca 230 km)

Den 9
Po snídani přejezd do Anuradhapury, prvního hlavního města Srí Lanky. Cestou navštívíme kolébku buddhismu na Srí Lance - Mihintale s působivou svatyní na kopci. Následně navštívíme skalní chrám Isurumuniya (3. století před n. l.) se sochou sedícího Buddhy, který je známý krásnými řezbami ve skále. Uvidíme také posvátný strom Sri Maha Bodhi, jež má náboženský význam pro buddhisty, protože je vypěstován ze štěpu fíkovníku, pod kterým Buddha nalezl osvícení. Navštívíme také zdejší četné chrámy, které byly zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Večeře v hotelu v okolí Historického trojúhelníku. (Trasa cca 220 km)
 
Den 10
Po snídani odjezd směrem k městu Sigiriya, během cesty navštívíme továrnu batikování, kde budeme svědky tradičního procesu vytváření vzorů na tkaninách. Skalní pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce, palácové zahrady a slavné fresky na stěnách skalní jeskyně, zobrazující nebeské panny. Přejezd do Polonnaruwy, středověkého hlavního města země. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do 11. století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. V nedaleké řezbářské dílně budeme moci pozorovat dovednosti místních řemeslníků a koupit místní suvenýry. Večeře. (Trasa cca 120 km)

Den 11
Po snídani přejezd do Kandy. Cestou se zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití. V Kandy lze nejvíce pocítit vliv buddhismu na ostrově. Město je malebně umístěno na kopcích okolo jezera Kandy, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu (seznam UNESCO), nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Buddhova zubu. Navštívíme také Muzeum drahokamů (s ukázkou obrábění šperků). Odpoledne ukázka tance spojeného s tzv. zkouškou ohně neboli chůzí po žhavém uhlí. Večeře. (Trasa cca 140 km)
 
Den 12
Snídaně a další prohlídka Kandy: Královské botanické zahrady, jedny z nejlépe dochovaných v Asii (s více než pěti tisíci druhy rostlin), uvidíme mimo jiné: japonskou zahradu a Dům orchidejí. Navštívíme obchod s hedvábím, kde bude možné nakoupit výrobky z tohoto materiálu. Přejezd ve směru Nuwara Eliya, města zvaného „Malá Anglie“ vzhledem k viditelným pozůstatkům britských osadníků. Cesta z Kandy vede řadou serpentin přes malebné pohoří pokryté čajovými keři. Navštívíme plantáž a čajovou továrnu, kde budeme mít příležitost pozorovat výrobní proces světoznámého Ceylonského čaje. Bude zde také příležitost ochutnávky a čas na nákupy. Večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 13
Po snídani pokračuje cesta dále na jih. Zastavíme na vyhlídce, ze které budeme moci obdivovat výhled na Ella Gap - horskou rokli a krásný panoramatický výhled na okolní pohoří. Další zastávkou bude vodopád Ravana. Odpoledne se vydáme do Národního parku Yala, kde se zúčastníme jeep safari. S trochou štěstí spatříme některá z největších zvířat žijících na ostrově, jako například slony, levharty, medvědy, buvoly nebo krokodýly. Období mezi listopadem a dubnem je nejlepší pro pozorování ptáků: pelikánů, ibisů a kormoránů. Večeře v hotelu v okolí Tissamaharamy nebo Hambantoty. (Trasa cca 160 km)

Den 14
Po časné snídani vystěhování a přejezd na letiště v Kolombu. Přelet místními linkami do Dabolimu (možnost letu s přestupem). Následně přejezd hotelu na Goi. Večeře a přenocování.

Den 15
Snídaně. Volný čas k odpočinku, opalování, koupání a nakupování. Večeře a přenocování.
 
Den 16
Brzké vystěhování z hotelu, snídaně (možnost snídaně formou cestovních balíčků) a transfer na letiště v Dabolimu. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Goa - Varšava. Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno
Ve dnech 24. - 27.1. mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.
Od 9. 11. 2016 přestaly být bankovky s nominální hodnotou 500 („staré“ 500 rupií) a 1000 rupií zákonným platidlem v Indii. Byly zavedeny do oběhu „nové“ bankovky 500 rupií a 2000 rupií.
Pokud klienti berou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v Indii nejsou přijímány bankovky vydané před rokem 2006 a/nebo zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. 
Váhový limit zavazadel během vnitřních přeletů: 15 kg (hlavní zavazadlo) a 5 kg (příruční zavazadlo).
Srí Lanka je buddhistickou zemí, proto je při prohlídkách chrámů vyžadováno skromné oblečení (zakrytá ramena a kolena), chrámy se navštěvují bosky.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa - Varšava, vnitřní přelety na trase: Goa - Kolombo, Trivandrum/Kóčin - Kolombo, Kolombo - Goa (váhový limit zavazadla 15 + 5 kg), letištní taxy, ubytování (14 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: snídaně a večeře dle programu, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den (pouze během poznávací části), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky (cca 350 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje, srílanské a indické vízum, poplatky za možnost fotografování a natáčení (cca 40 USD/os.) a fakultativní výlety. 

Název zájezdu v polském jazyce: Sri Lanka i Indie Południowe - na styku dwóch kultur
Kód zájezdu: SIP 

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 21.12.2020 a mohou být změněny. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země!

Víza

Vízum do Indie
Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronického víza (tzv. e-VISA)  obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné.  

Indické elektronické turistické vízum e-VISA
Touto cestou lze žádat o  vízum pro krátkodobou (do 60 dnů) turistickou, obchodní nebo zdravotní cestu do Indie. Žádost o elektronické  vízum se vyplňuje prostřednictvím webové stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje v angličtině. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Žádost vyplňujte bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek.
Po vyplnění žádosti je třeba uploadovat do systému čtvercovou fotografii cestujícího, a to ve formátu jpg nebo jpeg, a to s minimálními rozměry 350 (šířka) x 350 (výška) pixelů, přičemž velikost fotografie musí mít minimálně 10 KB a maximálně 1 MB. Fotografie musí zobrazovat celou tvář cestujícího z čelního pohledu, musí mít bílé pozadí a nesmí mít žádné orámování.
Dále je třeba uploadovat také sken datové stránky pasu, tj. té strany pasu, na které je fotografie cestujícího. Soubor s fotografií musí být ve formátu pdf a musí mít velikost minimálně 10 KB a maximálně 300 KB.
Součástí žádosti je platba vízového poplatku ve výši 50,- USD zvýšeného o bankovní poplatek (ve výši až 2,5 % vízového poplatku). Poplatek se hradí přes internet výlučně debetní nebo kreditní platební kartou VISA nebo MASTERCARD. 

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

Vízum na Srí Lanku
Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35 USD. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety: Ukázka bojového umění (cca 10 USD/os.).  
Upozornění! Fakultativní výlety probíhají při min. 12 osobách.  

Srí Lanka a jižní Indie - setkání dvou kultur ***

destinace: Srí Lanka, Poznávací zájezdy - Srí Lanka, Srí Lanka

termín:03.01. (Po) - 19.01. (St) 2022 (17 dní, 16 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Varšava

strava: Polopenze

Srí Lanka a jižní Indie - setkání dvou kultur
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Rainbow tours IČO: 26859220
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...