Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Perla Indického oceánu

kufr

Termín:22.02. (Po) - 07.03. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:14 dní, 11 nocí

ID hotelu:916922

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 40 411 Kč

Program
1. den:
dle letového řádu odlet z Prahy do Colomba (s mezipřistáním).

2. den:
přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do hotelu v Dambulle. Ubytování a volno na odpočinek a aklimatizaci. Večeře a nocleh.

3. den:
snídaně a transfer do Sigiriye. Skalní masiv se zbytky paláce vystavěného králem Kashyapou v 5. stol. (je zapsán na seznamu UNESCO). Po výstupu na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny – okolní hustou džungli i vodní nádrže, ze kterých chodí pít divocí sloni. Prohlédnete si také nádherné fresky tzv. „nebeských panen“. Cesta dále pokračuje do Dambully k prohlídce jeskynního chrámu. Ten byl vybudován na popud krále Walagambahu již v 1. stol. př. n. l. a tvoří jej pět jeskyní. Na ploše zhruba 2000 m2 spatříte více než 150 soch Buddhy (největší dosahuje délky 14 m) a jedinečné nástěnné malby. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den:
snídaně a přejezd do Anuradhapury, místa zapsaného na seznamu UNESCO, s mnoha historicky a archeologicky zajímavými pozůstatky prvního hlavního města Srí Lanky. Uvidíte zde nejstarší strom (2200 let), starobylé stúpy i zbytky chrámů a rituálních lázní. Cesta pokračuje do Polonnaruwy, druhého hlavního města Srí Lanky. Bylo založeno v 10. stol. a je stejně jako Anuradhapura zapsáno na seznamu UNESCO. K vidění jsou ruiny královského paláce, impozantní sochy Buddhy vytesané do skály, jezero krále Parakrambahu a mnoho dalších zajímavých míst. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den:
po snídani následuje přejezd do Habarana, kde se zúčastníte sloního safari. Projížďka na hřbetu mírumilovného slona se stane nezapomenutelným zážitkem. Poté přejezd do Matale. Zde navštívíte zahradu s kořením, kde uvidíte pěstování a zpracování tradičních druhů koření a rostlin (např. pepře, kardamonu, kari, vanilky apod.). Přejezd do Kandy a prohlídka města včetně nejposvátnějšího místa pro buddhisty – chrámu s relikvií Buddhova zubu, městského bazaru, centra umění a řemesel a muzea drahokamů. V podvečer zažijete působivou kulturní show s představením tradičních srílanských tanců či chůze po žhavém uhlí. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

6. den:
snídaně a odjezd do sloního sirotčince v Pinnawale. Útulek byl založen v r. 1975, v r. 1984 se zde narodilo první slůně. Dnes je domovem více než 40 jedinců různého stáří. Transfer do Peradeniye a návštěva Královské botanické zahrady, založené v r. 1374, s více než 5000 druhy stromů a květin na ploše 60 ha. Přejezd na vysočinu krásnou horskou krajinou s romantickými čajovými plantážemi. Večeře a nocleh v oblasti Nuwara Eliye.

7. den:
po snídani prohlídka Nuwara Eliyi. Celá tato oblast je díky malebné přírodní scenérii a horskému klimatu jednou z nejoblíbenějších, ale zároveň nejchladnějších částí ostrova. Je zde dodnes patrný britský vliv projevující se na podobě krajiny i v architektuře. Město je srdcem oblasti, kde se pěstuje světoznámý cejlonský čaj. Během návštěvy zavítáte na čajové plantáže a do továrny na zpracování čaje. Přejezd do Colomba, ubytování v hotelu v blízkosti Colomba, večeře a nocleh.

8. den:
po snídani prohlídka hlavního města ostrova. K vidění jsou zde buddhistické a hinduistické chrámy, mnoho budov vystavěných v době kolonizace Brity či známý bazar Pettah, kde budete mít možnost nakoupit suvenýry. Kontrastem jsou pak moderní čtvrti s vysokými mrakodrapy. Večeře a nocleh v hotelu v Colombu.

9. den:
po snídani transfer do hotelu dle vašeho výběru.

10.–12. den:
individuální pobyt v hotelu na pláži.

13. den:
dle letového řádu transfer na letiště do Colomba a odlet s mezipřistáním zpět do ČR.

14. den:
přílet do ČR.

Upozornění
V ceně zájezdu nejsou zahrnuté vstupy.
Destinace
Srí Lanka
Hotel
Perla Indického oceánu
Povinné příplatky
vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 1190 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR.
Země
Srí Lanka

leteckou dopravu Praha–Colombo–Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku, v optimální knihovací třídě • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu • 7 nocí v 2lůžkových pokojích v 3* hotelech během okruhu • 7× polopenzi • 4 noci s polopenzí v hotelu Coco Royal Beach*** • služby místního česky hovořícího průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
Cena nezahrnuje vstupy, doporučená částka (150-180 USD).
Minimimální počet účastníků
16
Fakultativní příplatky
1lůžkový pokoj během okruhu 10 990 Kč • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11

Prodloužení po okruhu v hotelu dle výběru na 4 noci: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive
4 990 Kč, hotel Tangerine Beach ***+ s polopenzí 2 990 Kč, hotel Royal Palms**** se snídaní 3 990 Kč • hotel Kogalla Village*** s polopenzí bez doplatku

Perla Indického oceánu

destinace: Srí Lanka, Srí Lanka

termín:22.02. (Po) - 07.03. (Ne) 2021 (14 dní, 11 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

Perla Indického oceánu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...