Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Napříč Srí Lankou s relaxem na východním pobřeží ostrova

kufr

Termín:11.06. (Pá) - 22.06. (Út) 2021

změnit termín

Délka pobytu:12 dní, 9 nocí

ID hotelu:916921

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 36 971 Kč

Program
1. den:
odlet z Prahy do Colomba dle letového řádu (s mezipřistáním).

2. den:
přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do hotelu, ubytování. Dle letových řádů a příletu: prohlídka Colomba, hlavního města ostrova.

3. den:
po snídani odjezd ze Seeduwy směrem do Pinnawaly, návštěva slavného sloního útulku pro osiřelé slony, který byl založen v roce 1975. Místo sloužilo původně k ochraně slonů zraněných pytláky, dnes je turistickou atrakcí s mnoha slony (můžete pozorovat jejich koupání v řece, krmení mláďat). Následuje přejezd do Dambully (UNESCO). Zdejší chrám byl zbudován ve skále v 1. st. př. n. l. Komplex 5 jeskyní ukrývá překrásné malby a sochy Buddhy, vytesané ze skály. Transfer do oblasti Sigiriya a nocleh v hotelu, večeře.

4. den:
snídaně, dále návštěva Sigiriya. Pevnost se tyčí na skále ve výšce zhruba 200 m. Na vrcholu skály bylo dříve královské sídlo zahrnující zahrady a vodní jezírka. Z vrcholu skály se vám naskytne krásný výhled do krajiny. Poté přejezd do Polonnaruwy, dalšího města chrámů založeného v 5. st. a zahrnutého mezi památky UNESCO. Prohlídka rozsáhlého královského paláce, parků, nádrží. Následuje přejezd na východ ostrova, do Passikudah, ubytování a večeře v hotelu v Passikudah.

5. a 6. den:
snídaně, relax na pláži, koupání. Pláže v oblasti Passikudah patří k nejkrásnějším na ostrově, pozvolný vstup do moře. V případě zájmu možnost výletů v místě, vodní sporty. Po oba dva dny večeře v hotelu. Za příplatek možnost ubytování v hotelu 5*.

7. den:
snídaně, následuje odjezd do Kandy, bývalého hlavního města a tzv. Hlavního města vysočiny. V Kandy se v minulosti vystřídali Portugalci, Holanďané a nakonec Britové a stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře. Nejznámějším je chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa. Projedete kolem jezera, navštívíte bazar, centrum umění a řemesel. Večer kulturní show s ukázkami tradičních tanců. Večeře a nocleh v Kandy.

8. den:
snídaně. Přejezd do Peradeniye, Královské botanické zahrady. Zde je na ploše 147 akrů k vidění nepřeberné množství tropických rostlin, květin i stromů. Nejznámější je dům orchidejí. Přejezd do Nuwara Eliya, populárního resortu vysočiny. Je srdcem oblasti, kde se pěstuje cejlonský čaj. Navštívíte čajovou plantáž a uvidíte proces zpracování čaje (vč. ochutnávky). Odjezd do hotelu v Bandarawele. Ubytování a večeře.

9. den:
snídaně, přejezd do Yala. Návštěva národního parku, safari v jeepech, možnost spatřit slony, buvoly, levharty, hady či krokodýly. Ubytování, večeře a nocleh.

10. den:
snídaně, ráno odjezd po pobřeží směrem k Galle, jednomu z nejdůležitějších přístavů ostrova. Město je známé také díky výrobě krajek. Nachází se zde rozsáhlé opevnění s pevností, zapsané na seznamu UNESCO. Přejezd dále do Negomba, ubytování v hotelu, volno. Večeře a nocleh.

11. den:
snídaně, dle letových řádů transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (s mezipřistáním).

12. den:
přílet do Prahy.

Destinace
Srí Lanka
Hotel
Napříč Srí Lankou s relaxem na východním pobřeží ostrova
Povinné příplatky
vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 1190 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (cca 35 USD, platba kartou)
Země
Srí Lanka

leteckou přepravu Praha - Colombo - Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku v optimální knihovací třídě • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu • 9 nocí s polopenzí v hotelech 3* během okruhu • služby místního a česky mluvícího průvodce během okruhu • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
Cena nezahrnuje: vstupy cca 155 USD
Minimimální počet účastníků
15
Fakultativní příplatky
1lůžkový pokoj (11 490 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11

Napříč Srí Lankou s relaxem na východním pobřeží ostrova

destinace: Srí Lanka, Srí Lanka

termín:11.06. (Pá) - 22.06. (Út) 2021 (12 dní, 9 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

Napříč Srí Lankou s relaxem na východním pobřeží ostrova
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...