Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Grand tour Cejlonem

kufr

Termín:05.02. (Pá) - 14.02. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 7 nocí

ID hotelu:916378

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 34 841 Kč

Program
1. den:
dle letového řádu odlet z Prahy do Colomba (s mezipřistáním).

2. den:
přílet do Colomba, po vstupních formalitách transfer do Negomba. Ubytování a individuální volno na aklimatizaci, večeře a nocleh.

3. den:
po snídani odjezd k návštěvě slavného útulku pro osiřelé slony v Pinnawale. Založen byl v r. 1975 s pouhými 7 slony. V dnešní době může část z nich pozorovat narození svých pravnoučat. Původně toto místo sloužilo k ochraně slonů zraněných v důsledku pytláctví, dnes je velkou turistickou atrakcí. Okouzlí vás krmení slůňat z láhví, koupání stáda v řece i samotné pozorování těchto milých obrů. Následuje přejezd do Dambully (UNESCO). Zdejší chrám ve skále byl zbudován králem Walagambahu v 1. st. př. n. l. Komplex 5 jeskyní na zhruba 2 000 m2 ukrývá překrásné malby (nejrozsáhlejší na světě) a sochy Buddhy vytesané ze skály (největší měří 14 m). Transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.

4. den:
po snídani návštěva Sigiriye. Pevnost se tyčí do výšky zhruba 200 m a byla postavena králem Kashyapou v 5. st. (UNESCO). Na skalní věži se vám naskytne fantastický výhled do krajiny. Přejezd do dalšího města králů – Polonnaruwy. Založena byla koncem 10. st. jihoindickou dynastií Chola. Když sinhálský král Vijjayabahu I. vytlačil Choly z ostrova, ponechal Polonnaruwu jako své hlavní město. Za krále Parakramabahu I. zde byl vystavěn královský palác, nádherné parky a obrovská nádrž. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den:
snídaně a odjezd na návštěvu Anuradhapury. Prohlídka původního prvního hlavního města Srí Lanky, dodnes s velkou řadou archeologicky a historicky cenných pozůstatků a zapsaného na seznamu UNESCO. K vidění je i veliká atrakce – 2 200 let starý posvátný strom Sri Maha Bodhi, údajně nejstarší na světě samozřejmě řada starobylých stúp, pagob, zbytků chrámů a rituálních lázní. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6. den:
po snídani odjezd do vysočiny do Kandy. Cestou zajímavá zastávka v Matale. Ve zdejší zahradě s kořením uvidíte pěstování i zpracování mnoha druhů zdejších exotických rostlin, dozvíte se o jejich využití a léčebných účincích. Přejezd do Královské botanické zahrady v Peradeniyi. Zde je na ploše 147 akrů k vidění nepřeberné množství tropických rostlin, květin i stromů. Zbudována byla pro potěchu sinhálských králů a později zvelebena Brity. Příjezd do Kandy – tzv. „Hlavního města vysočiny“. V Kandy se v minulosti vystřídali u moci Portugalci, Holanďané a nakonec Britové a stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře a celkovém vzezření města. Nejznámějším místem je chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa, který uchovává nejposvátnější buddhistickou relikvii. Projedete kolem jezera, navštívíte městský bazar, centrum umění a řemesel, muzeum drahokamů a v podvečer se zúčastníte působivé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců a chození po žhavém uhlí. Ubytování, večeře a nocleh.

7. den:
po snídani odjezd půvabnou krajinou vysočiny do nejpopulárnějšího resortu – Nuwara Eliya (1 889 m n. m.). Dodnes je zde patrný britský vliv projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Nuwara Eliya je srdcem oblasti, kde se pěstuje slavný cejlonský čaj. Zavítáte na čajovou plantáž a v továrně uvidíte proces jeho zpracování (součástí zdejší návštěvy je i ochutnávka). Ubytování a nocleh v hotelu v Nuwara Eliye.

8. den:
snídaně a přejezd z vysočiny na jih ostrova do největšího národního parku v Yale. Zúčastníte se skvělého safari v jeepech (možnost spatřit slony, kance, buvoly, levharty, hady či krokodýly a celou řadu dalších živočišných druhů vč. vzácného ptactva v divoké přírodě). Ubytování, večeře a nocleh.

9. den:
po snídani se vydáte na poslední část putování ostrovem, cesta povede na jižní pobřeží do města Galle. Jde o významný přístav, město je vyhlášené díky zručným krajkářkám. Nachází se zde rozsáhlé opevnění se známou pevností (vzniklé za dob kolonizace Portugalci, dále zvelebované Holanďany a dnes zapsané na seznamu UNESCO). Po prohlídce transfer na letiště v Colombu. U varianty s prodloužením transfer do vybraného hotelu a ubytování.

10. den:
v brzkých ranních hodinách odlet zpět do ČR. Varianta s prodloužením: individuální program.

11. - 15. den:
v případě prodloužení individuální volno v hotelu na pláži dle vlastního výběru.

16. den:
dle letového řádu transfer na letiště v Colombu a odlet s mezipřistáním zpět do ČR.

Upozornění
V ceně zájezdu nejsou zahrnuté vstupy.
Destinace
Srí Lanka
Hotel
Grand tour Cejlonem s možností prodloužení
Povinné příplatky
vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 1190 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR.
Země
Srí Lanka

leteckou dopravu Praha–Colombo–Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků, případného palivového příplatku, v optimální knihovací třídě • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu • 7 nocí v 2lůžkových pokojích v 3* hotelech během okruhu • 7× polopenzi • služby místního česky hovořícího průvodce během okruhu • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka
Cena nezahrnuje vstupy, doporučená částka cca 190 USD. Možnost prodloužení na MALEDIVÁCH v resortu dle vlastního výběru a na libovolný počet nocí.
Minimimální počet účastníků
16
Fakultativní příplatky
1lůžkový pokoj během okruhu na 7 nocí (6 990 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11

Prodloužení o 7 nocí po okruhu vč. transferů: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive 7 nocí 20 990 Kč • hotel Tangerine Beach***+ s polopenzí 7 nocí 12 990 Kč • hotel Koggala Village *** se snídaní 7 nocí 9 490 Kč • hotel Turyaa Kalutara**** 7 nocí se snídaní 24 990 Kč • hotel Royal Palms**** se snídaní 7 nocí 14 990 Kč • hotel Coco Royal Beach*** s polopenzí 7 nocí 12 990 Kč

Grand tour Cejlonem

destinace: Srí Lanka, Srí Lanka

termín:05.02. (Pá) - 14.02. (Ne) 2021 (10 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

Grand tour Cejlonem
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Firo - tour, a.s. IČO: 27869237
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...