Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

SRÍ LANKA VŠEMI SMYSLY + TANGERINE

kufr

Termín:06.03. (So) - 16.03. (Út) 2021

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 9 nocí

ID hotelu:914347

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:All inclusive, Polopenze

Cena vč. tax: 44 690 Kč

Poloha

Praha – Kolombo – Sigiriya - Anuradhapura – Trincomalee – Dambulla - Kandy – Pinnawalla – Nuwara Eliya – NP Horton Plains – Yala – Galle

Program zájezdu

1.den: odlet z Prahy – 2. den: přílet do Kolomba - Habarana - Sigiriya Rock
Přílet na Srí Lanku, uvítání na letišti a transfer z letiště do Habarany. V pozdní odpoledne návštěva legendárního místa Sigiriya Rock (UNESCO) s pevností na vrcholu, která je známá jako Lví skála. Postavit ji nechal král Kassapa a její historie je opředená mnoha legendami. Po 19 letech byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiriya Rock s vodními nádržemi a zahradami. Poté ubytování na hotelu, večeře a odpočinek.

3. den: Habarana - Anuradhapura - Habarana
Po snídani odjezd do Anuradhapury (UNESCO). Anuradhapura byla prvním hlavním městem Srí Lanky. Uvidíte zde památky jako jsou Thuparama, Lankarama, Jetawana Dagaba i nejposvátnější strom – Ficus Religious, který je zde střežený od chvíle, kdy byl objeven. Je zde mnoho soch, zbytků paláců, rybníky, chrámy, svatyně, krásné zahrady a mnoho dalších památek, které jistě stojí za shlédnutí. Následuje transfer zpět do hotelu, večeře, nocleh.

4. den Habarana – Trincomalee
Po snídani je na programu vesnické safari, které započne projížďkou džunglí na starobylém povozu táhnutý srí lanským buvolem - znaným zebon. Po plavbě katamaránem na jezeře bude následovat setkání s místním farmářem, který předvede zpracování místních plodin a ochutnání typických srílanských pokrmů připravených na otevřeném ohni. Poté přejezd do osobitého severovýchodního města Tricomalee, které si uchovalo koloniální ráz. K nejznámějším místům patří především přístav, chrámy a nádherná pláž Nilaveli s bělostným pískem. Večerní návštěva chrámu Koneshwaram a horských pramenů v Kanniyai. Celkem se zde nachází 7 pramenů ve čtvercových útvarech, které jsou 3 – 4 stopy hluboké, tudíž jasně dohlédnete až na jejich dno. Teplota pramenů je vysoká, avšak mezi jednotlivými jsou značné teplotní rozdíly. Horké prameny souvisí s hinduistickou kulturou a byly využívány Tamily při náboženských rituálech. Večeře v hotelu, nocleh.

5. den: Trincomalee - Dambulla - Kandy
Po snídani cestou do Kandy návštěva proslulých skalních chrámů v Dambulle (UNESCO) s mnoha buddhistickými malbami na stěnách a stropech. K vidění je i přes 130 soch Buddhů, byly zde nalezeny i další sochy bohů a králů. Poté odjezd do jednoho z nejkrásnějších měst Srí Lanky – Kandy, obklopeného kopci a zapsaného na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Toto poslední hlavní město sinhálského království je centrem mnoha řemesel i umění. Cestou zastávka v zahradě s exotickým kořením. Návštěva posvátného Chrámu Buddhova zubu, ve večerních hodinách návštěva kulturního představení. Večeře a nocleh v Kandy.

6. den: Kandy – Pinnawalla - Nuwara Eliya
Po snídani návštěva královské botanické zahrady Peradeniya, která se pyšní výskytem více než 4000 druhů rostlin. Všichni milovníci flóry budou jistě unešeni – a to nejen z nádherných orchidejí a palem. Poté následuje přejezd do sloního sirotčince v Pinnawalle. Sloní sirotčinec zde funguje již od roku 1975 a pečují zde o zraněné a opuštěné slony. V současné době se jejich počet zvyšuje. Pozorování slonů při koupání v nedaleké řece nebo jejich krmení patří k nezapomenutelným zážitkům. Následuje odjezd vlakem do Nuwara Eliya. Večeře a nocleh.

7. den: Nuwara Eliya – NP Horton Plains - Nuwara Eliya
Se snídaní ve formě balíčku odjezd v časných ranních hodinách do NP Hortonské planiny (UNESCO). V rámci přibližně 9 km dlouhého treku uvidíte horský mlžný prales a také ojedinělou flóru a faunu, z nichž některé druhy patří mezi endemické. Následně si vychutnáte okouzlující vodopády Baker´s Falls a naskytne se Vám dechberoucí pohled do kilometrové propasti v místě nazývaném Konec světa. Poté přejezd do Nuwara Eliya. Návštěva zářivě zelených čajových plantáží. Nuwara Eliya neboli „Malá Anglie“ leží mezi kulisami krásných hor, údolí, vodopádů a čajových plantáží. Toto místo by mělo být nejchladnějším na celém ostrově. Počasí zde připomíná anglický venkov, britský vliv je tu znát, i domy jsou vystaveny ve stylu královny Anny. Večeře, nocleh.

8. den: Nuwara Eliya - NP Yala
Po snídani odjezd do Yala, safari v Národním parku - projížďka v džípech. V tomto parku žije více než 400 divokých slonů indických, leopardi, krokodýli, šakali, vodní buvoli. Otevřené prostředí láká dravce, jako je například orel mořský. K vidění jsou také čápi, pávi či zoborožci. Večeře, nocleh.

9. den: Yala - Galle - Kalutara
Po snídani odjezd do krásného města Galle na jihozápadě ostrova. Na architekturu města měli vliv především evropští kolonizátoři. Galle bylo založeno Portugalci, v roce 1640 však město dobyli Holanďané, kteří nechali vybudovat velkolepou pevnost, která je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Město sloužilo od 17. století jako hlavní přístaviště. Pro svoji specifickou atmosféru, úzké uličky plné restaurací a obchůdků, fotogenický maják, hodinovou věž i námořní muzeum jednoznačně stojí za návštěvu. Následuje transfer do hotelu Tangerine Beach v oblasti Kalutara. Ubytování ve 3+ hotelu Tangerine Beach s programem All Inclusive, volný program.

10. a 11. den:
Pobyt v 3+ hotelu s All Inclusive u moře.

12. den:
Ukončení pobytu, transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Upozornění: Minimální počet pro realizaci zájezdu je 6 PAX. Nápoje během oběda a večeře nejsou zahrnuty v ceně.
Během dnů určených vládou nejsou v hotelech podávány alkoholické nápoje (29.11.2020 a 4.2, 11.2., 12.3., 2.4.2021)

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Srí Lanka – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (7 nocí během okruhu s polopenzí a 3 noci v hotelu Tangerine s All Inclusive), služby česky či slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stranách katalogu), vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání za manipulační poplatek
1 250 Kč), fakultativní služby.

SRÍ LANKA VŠEMI SMYSLY + TANGERINE

destinace: Srí Lanka, Colombo, Srí Lanka

termín:06.03. (So) - 16.03. (Út) 2021 (11 dní, 9 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: All inclusive, Polopenze

SRÍ LANKA VŠEMI SMYSLY + TANGERINE
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Exim Tours, a.s. IČO: 45312974
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...