Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Advent a čerti v Mariazell

kufr

Termín:24.11. (So) - 24.11. (So) 2018

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:768528

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 660 Kč

Poloha
Před několika lety místo, které bylo především cílem poutníků. Po dalších letech útlumu se další generace a nejen ta, opět o Mariazell zajímá. Mariazell to je nejen proslulé poutní místo, ale také místo ležící v srdci krásných hor. Při našem výletu si můžeme užít obojí. Krásně nazdobené vánoční trhy, vůně svařáku, krásné vánoční dekorace, ale kromě toho zažijete i průvod čertů ve strašidelných kostýmech, kteří budou pochodovat za zvuků pekelné hudby. Mariazell, to je nejen proslulé poutní místo, ležící v srdci krásných hor. Ale také místo, kde se místní umějí bavit. A že by i s čerty? To se můžete čertů zeptat při na tomto výletu.
Program

1. den:
V 05,30 vyjíždíme ze Znojma směrem na Hatě, Hollabrunn, St.Pölten. Zde odbočíme z dálnice a okolo deváté uděláme přestávku na protáhnutí se ve vesnici Lillienfeld. Místo je spjaté i s českými dějinami. Zde je v cisterciáckém klášteře pohřbena Markéta Bábenberská, manželka českého krále Přemysla Otakara II. Český propagátor lyžování Žďárský, zde učil místní obyvatele lyžovat. Další zastávka bude věnována přírodě. A ta je u jezera Erlaufsee ležícím pod masívem Ötscheru skutečně impozantní. Okolo poledne přijedeme autobusem do cíle dnešního dne, do Mariazell. Místo, které je nejvýznamnějším poutním místem národů střední a východní Evropy. Městečko je zasazeno do malebné alpské krajiny a jeho nejznámější památkou je nádherná bazilika, která patří mezi nejvýznamnější mariánské stavby v Evropě Nespočet poutníků včetně císařů a králů a knížat, zde hledali útěchu a klid v duši. Branou míru prošel v r. 1983 i papež Jan Pavel II. Jistě nevynecháme ani možnost napít se ze studánky se svatou vodou.
S průvodcem se vdáme křivolakými uličkami, projdeme i křížovou cestou k pohyblivému betlému, uvidím 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku, živé jesličky a nahlédneme i do tajů výroby včelích produktů – vosku, medoviny a perníčků. Tradiční adventní trhy jsou na náměstí před bazilikou a k mání jsou kromě jiných tradičních ozdob a řemeslných výrobků i vánoční produkty z jedlového dřeva. K vidění je tu i největší adventní věnec na světě. Kdo bude chtít, může vyjet lanovkou na Bürgeralpe, přímo z centra Mariazell a zažije panoramatické pohledy na okolní pohoří. Můžete navštívit i místní likérku a ochutnat její produkty.
Kolem 17 hodiny se nenáročnou procházkou přesuneme do sousední vesničky Sankt Sebastian, kde přímo před našima očima projde průvod čertů, démonů a dalších rohatců ve strašidelných kostýmech, které se zde dědí z generace na generaci. Pekelníci tu rozpoutají pravý čertovský rej a doprovázet je budou alegorické vozy, světelné efekty, znít bude i pekelná hudba. Večer nás již čeká tranzit přes Vídeň a Hatě. Příjezd do Znojma okolo 21.00.
Nástupní místa
Znojmo
Cena zahrnuje
- dopravu luxusním autobusem
- služby profesionálního průvodce
- povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
- pojištění léčebných výloh 40,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 50,-/os.
- výlet lanovkou z Mariazell na Bürgeralpe cca 11 Eur, likérka s degustací cca 3 Eur, Muzeum perníku cca 3,50 Eur, mechanický betlém cca 1,50 Eur
24.11. (So) 2018 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-660 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

Advent a čerti v Mariazell

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín:24.11. (So) - 24.11. (So) 2018 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Advent a čerti v Mariazell
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...