Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Wroclaw a zámek Książ *

kufr

Termín:16.05. (So) - 16.05. (So) 2020

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:799978

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 950 Kč

Poloha
Pouhých 20 km od českého Adršpachu se v oblasti polského Slezska rozkládá jedna z největších obytných staveb v zemi. Jde o zámek Książ (čtěte Kšjonž), což z polštiny přeloženo znamená "kníže", který leží na skalním útesu na předměstí města Walbrzych.
Byl vystavěn ve 13. století a dnes je třetím největším zámkem v celém Polsku. Přestože se jedná o jednu z nejvýznamnějších polských památek, navíc tak blízko našich hranic, je u nás prakticky neznámý. A přitom se jedná po Malborku a krakovském Wawelu o třetí největší hrad v Polsku a největší hradní stavbu Slezska, která je navíc obestřena dosud nevyjasněnými záhadami, vztahujícími se k událostem za 2. světové války. Tehdy totiž Němci vybudovali pod hradem síť podzemních chodeb, o jejichž účelu se zatím dá jen spekulovat.

Návštěvníci hradu se musí připravit na to, že je čeká opravdu nevšední zážitek plný překvapení. V barokním Maxmiliánově křídle je to celá řada komnat. Výzdoba těchto místností byla v poválečných letech restaurována a nabízí tak ukázku života zejména posledních majitelů zámku. Mezi všemi ovšem vyniká hlavní Maxmiliánův sál, sloužící původně k přijímání hostů.
Navštívit můžete i známý státní hřebčín. Nachází se v blízkosti, zámku Książ (asi 8 minut chůze).
Věhlas hřebčína přesahuje hranice Polska. Byl postaven v první polovině 19. století do tvaru atria. Jeho chloubou je krytá jízdárna, jedna z nejpěknějších v Evropě. Je postavená z modřínového dřeva na ploše 800 m2. Je často využívána pro mezinárodní závody v parkúru, v drezurních soutěžích, k přehlídkám a dražbám koní. Dnes je hřebčín Książ hlavním centrem a jediným státním chovem slezského plemene, které je od roku 2005 chráněným plemenem.Wrocław je čtvrté největší město Polska a zároveň jedno z nejstarších. Ve městě najdete unikátní architekturu, spoustu církevních staveb a dokonce ostrovy. K radosti turistů jsou téměř všechny významné památky soustředěny v centru či v dosahu krátké procházky. K oblíbenosti Wrocławi velmi přispívá také řeka Odra, která městem protéká a dotváří jeho vzhled.
Můžete se projít po 112 mostech a 12 ostrovech a odpočinout si v krásných poříčních parcích. Dohromady se skvěle dochovanou gotickou architekturou nejednoho napadne srovnání s italskými Benátkami.
Rynek - wrocłavské staré trhové náměstí je druhé největší v zemi. Prvenství mu vyfouklo náměstí v Krakově. Rušný Rynek byl v posledních letech kompletně zrenovovaný a obdivovat tady můžete různé styly architektury. Wrocławská radnice je jednou z nejhezčích historických radnic v Polsku. Stavba budovy a výzdoba dohromady vznikaly tři století. Ve skoro nezměněné podobě si ji můžete prohlédnout i dnes, dokonce bez větší újmy ustála i druhou světovou válku. Při prozkoumání radnice narazíte na tři části.
Mimo jiné nezapomeňte navštívit Rytířský sál (Sal rycerska) s původní vyřezávanou výzdobou z konce 15. století a Knížecí sál (Sala Ksiąźęca), kde původně bývala kaple. Exteriéry jsou stejně úžasné jako interiéry.

Hydropolis je rozhodně jedna z nejzajímavějších atrakcí Wroclawi. Budete překvapeni, z kolika různých aspektů lze ukázat jedinou látku, která na naší planetě vystupuje ve všech třech skupenstvích. Muzeum vody je umístěno v příhodném místě - části staré vodárny, a konkrétně v bývalých filtrech, kde se voda propouštěla přes obrovské množství písku. Písek z filtrů zde již nenajdeme, ale zůstala po něm podzemní stavba. Nyní se v ní nachází celá expozice muzea.
Program
V ranních hodinách odjezd z ČR.
Předpokládaný příjezd k zámku Książ kolem 10:00.
10:00 - 12:00 prohlídka zámku Książ a jeho okolí.
12:30 přejezd do Wroclawi.
Předpokládaný příjezd do Wroslawi kolem 14:00.
14:00 - 17:00 prohlídka Wroclawi
17:30 odjezd zpět do ČR.
Předpokládaný návrat do Prahy kolem 22:00.

Cena zahrnuje
dopravu autokarem
služby průvodce
Cena nezahrnuje
vstupenky
pojištění
Orientační ceny vstupů, dle vlastního výběru:

Národní muzeum - 15 zl, katedrála, vstup do zadních kaplí - 4 zl, věž katedrály - 5 zl, koste sv. Alžběty - 5 zl, univerzita - Aula Leopoldina - 12 zl (2-4 sály), Raclawické panoráma - 30 zl, japonská zahrada - 4 zl, hala století - 12 zl, mrakodrap Sky Tower o víkendu - 15 zl, Hydropolis - 27 zl (rodinné 2+2 - 72 zl), muzeum architektury - 10 zl,

Vstupy je nutno platit ve Zlotých. 1 zl = cca 6 Kč

Doporučujeme cca 50 Zlotých.
Slevy
Sleva 3% pro věrné klienty 2014 - 2018, rezervace min. 60 dní před odjezdem - Sleva pro stálé klienty, kteří se zúčastnili zájezdu CK SLAN tour v letech 2014 - 2018 - 3 %

Wroclaw a zámek Książ *

destinace: Polsko, Poznávací zájezdy - Polsko, Polsko

termín:16.05. (So) - 16.05. (So) 2020 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Wroclaw a zámek Książ
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...