Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Görlitz a zřícenina hradu Oybin *

kufr

Termín:04.05. (So) - 04.05. (So) 2019

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:801940

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 690 Kč

Poloha
Vstoupíte-li na historické dláždění ve Zhořelci, odhalí vám středověká část města působivá umělecká díla těch nejzajímavějších architektonických památek téměř všech uměleckých slohů. Můžete tu najít středověké věže, na Dolním náměstí (Untermarkt) pozdně gotické arkády, v blízkosti Nisy nádherné renesanční měšťanské domy, na Horním náměstí (Obermarkt) barokní městský palác nebo rozsáhlé čtvrti z grunderského období.
Z kulturních institucí můžete navštívit například jednu z nejkrásnějších německých knihoven, Hornolužickou vědeckou knihovnu, Slezské muzeum prezentující Slezsko jako fascinující zemi uprostřed Evropy, s bouřlivou historií a rozmanitou kulturou, které sídlí v nejstarším renesančním měšťanském domě v Německu z roku 1526, v domě Schönhof, nebo Senckebergovo muzeum přírodních věd nabízející možnost nahlédnout do světa zvířat a rostlin.
V ulicích starobylého města najdete i jedinečné sakrální stavby. Nejstarším kostelem města je kostel sv. Mikuláše postavený roku 1100. Za mikulášským hřbitovem leží Svatý hrob, který je starý více než 500 let a je věrnou kopií originálu v Jeruzalémě.
U městského parku stojí synagoga vysvěcená roku 1911, jediný židovský chrám v Sasku, který téměř bez poškození přestál Křišťálovou noc roku 1938.
Při procházce městem se můžete posilnit pestrou regionální kuchyní, kterou Vám rádi představí v útulných restauracích a kavárnách města. Určitě si pochutnáte na světově proslulých koláčích ze Slezska nebo na tzv. slezském nebi, tradičním slezském pokrmu, které je tvořeno z uzeného vepřového bůčku, sušeného ovoce, skořice a citronové kůry.
Informační brožuru k městu je možné si stáhnout zde.


Jednou z nejvýznamnějších památek Horní Lužice je romantická zřícenina skalního hradu a kláštera Oybin, která stojí na úpatí pískovcové stolové hory na kraji lázeňského městečka Kurort Oybin. Hrad vznikl pravděpodobně ve 13. století jako strážní stanoviště u důležité obchodní cesty spojující Čechy s Lužicí. Jeho zakladatelem byl podle pověsti Chvala z Lipé, který skálu objevil při lovu medvědů. Počátkem 14. stol. rozšířil hrad Jindřich z Lipé, který jej dostal od Jindřicha VII. jako říšské léno za zásluhy. V polovině 14. století připadl hrad českému králi, Karlu IV, který na Oybinu založil klášter Celestýnů.
Dnes je areál přístupný veřejnosti. Cesta od parkoviště směřuje mezi domy pod skálu nad městem a ke hradu se stoupá po pískovcovém schodišti. Nelze minout informační centrum, ve kterém je možné seznámit se s historií tohoto místa.
Zvláštností je úzkorozchodná železniční trať, která spojuje Oybin se Žitavou. Stále po ní jezdí vlaky tažené parní lokomotivou. Dráha začíná v Žitavě a má dvě větve, z nichž jedna končí v Oybinu a druhá v Jonsdorfu.
Program
V ranních hodinách odjezd z ČR.
Předpokládaný příjezd ke skalnímu hradu Oybin kolem 09:00.
09:00 - 11:00 prohlídka hradu Oybin a jeho okolí.
11:15 přejezd do Görlitzu.
Předpokládaný příjezd do Görlitzu po 12:00.
12:30 - 15:30 prohlídka města Görlitz.
16:00 odjezd zpět do ČR.
Předpokládaný návrat do Prahy kolem 20:00.

Cena zahrnuje
⦁ dopravu autokarem
⦁ služby průvodce
Cena nezahrnuje
⦁ vstupenky
⦁ pojištění


Orientační ceny vstupů:
Biblický dům - osoba 3,50 EUR

Věž Reicenbacher
dospělá osoba 3 EUR
dítě 6-16 let 1,5 EUR


Barokní dům - osoba 5 EUR


Zřícenina hradu a kláštera Oybin
dospělý 6 EUR
děti 5 EUR
Slevy
Sleva 3% pro věrné klienty 2014 - 2018 - Sleva pro stálé klienty, kteří se zúčastnili zájezdu CK SLAN tour v letech 2014 - 2018 - 3 %
04.05. (So) 2019 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
základní cena zájezdu (nástup Slaný, Kladno, Praha)
Bez stravy
Autobus
-690 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

Görlitz a zřícenina hradu Oybin *

destinace: Německo, Poznávací zájezdy - Německo, Německo

termín:04.05. (So) - 04.05. (So) 2019 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Görlitz a zřícenina hradu Oybin
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...