Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Bali - tropický ostrov za super cenu

kufr

Termín:17.11. (Út) - 26.11. (Čt) 2020

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 9 nocí

ID hotelu:923453

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 39 990 Kč

Ubytování
ubytování v hotelech střední třídy (vlastní sociální zařízení a klimatizace) v oblasti Sanur
Úvod
Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je Bali, nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti. Bali, nazývané „ostrov bohů“, je součástí indonéského souostroví s jeho pět tisíc kilometrů dlouhým řetězcem více než sedmdesáti tisíc ostrovů, které leží mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě. Leží východně od ostrova Jávy v souostroví Malé Sundy, jen několik stupňů pod rovníkem. Patří mezi nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější destinace v Indonésii. Svojí rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jednoho konce na druhý, je sopečného původu a obdařen nesmírně úrodnou půdou, z níž převážnou část tvoří terasovitá políčka. Vnitrozemí ostrova je hornaté, tvořené dvěma sopečnými krátery - posvátným Gunung Agung a Batur se stejnojmenným jezerem. Bali nabízí 400 km překrásných pláží, které jsou místy přerušované divoce rozeklanými pobřežními skalami a pobřeží je místy vystaveno obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedním z nejvýznamnějších mořských chrámů na Bali je Tanah Lot. Jeho svatyně stojí na skále, která je kolem dokola obklopena vodou a hlídána před špatnými silami a vetřelci jedovatými mořskými hady. Také obdivovatelé netopýřích jeskyní si přijdou na své v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jeskyní jsou posety tisíci netopýrů. Co se týče kultury, Bali zůstalo jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii a bohatý náboženský život zasahuje do všech oblastí současného života. Provází Marek Bejr.
1. - 2.den:
odlet z ČR do INDONÉSIE. Přílet v dopoledních hodinách na BALI, ubytování v oblasti SANUR.
Program zájezdu

3. den:
relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejstarší artefakt na Bali - kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.
4. den:
výlet po východní oblasti Bali - návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám GOA LAWAH a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí - po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
5. den:
dopoledne okolo rýžových teras k místní činné sopce MT. BATUR (1717 m n. m.). Odpoledne návštěva pralesních chrámů GUNUNG KAWI s královskými hrobkami z 11. století, ke kterému sejdeme po více než 200 schodech okolo rýžových terasových polí a vodních chrámů TIRTA EMPUL s chrámovými bazénky a prameny. Odpolední příjezd do UBUDU. Pěší výlet do OPIČÍHO LESA, večer možnost návštěvy představení balijských tanců s překrásnými tanečnicemi.
6. den:
celodenní výlet po nejznámějších balijských chrámech. Královský TAMAN AYUN z pol. 17. stol., směrový BATUKARU zasvěcený bohu Madaweda, nacházející se uprostřed lesů na úpatí hory Batukaru. Zemědělskou krajinou s četnými rýžovými poli a plantážemi kakaa, durianu, avokáda apod. dorazíme k moři, abychom navštívili jedinečný chrám z 16. stol TANAH LOT, postavený na skalnatém ostrohu v moři. Večerní příjezd zpět na ubytování do oblasti SANUR.
7. den:
relaxace a pobyt u moře.
8. den:
po poledni odjezd do jižní části Bali. Odpolední koupání na „pláži snů“ s bílým pískem a bělostnými útesy. Podvečerní návštěva chrámu ULUWATU z 11. století, který je postavený na stometrových útesech nad Indickým oceánem.
9. den:
relaxace a pobyt u moře. Poslední nákupy. Pro zájemce fakultativně návštěva hlavního města Bali - DENPASAR (trhy, muzea, památky). Večer odjezd na letiště a odlet 9. nebo 10. den zpět do ČR.
10. den:
přílet do ČR.
Cena zahrnuje
zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 21 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minibusy, taxi, bema), lodní transfer, 7x ubytování v hotelech střední třídy se snídaní (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a klimatizací), místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30ti tisíc 1 150 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80ti tisíc 1 750 Kč (v případě zdravotního storna z vaší strany se vrací zpět max. 80 % vzniklého stornopoplatku).

Bali - tropický ostrov za super cenu

destinace: Indonésie, Poznávací zájezdy - Indonésie, Indonésie

termín:17.11. (Út) - 26.11. (Čt) 2020 (10 dní, 9 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Bali - tropický ostrov za super cenu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...