Zájezdy do celého světa s CK Renata, Nové Město na Moravě

Antika a renesance

kufr

Termín:03.09. (Pá) - 12.09. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 7 nocí

ID hotelu:73943

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 11 691 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Poloha
Verona - Perugia - Assisi - Ravenna - Faenza - Loreto - Urbino - Rimini - San Marino – Bologna - Benátky
Program

1. den
Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den
Ráno přijedeme do Verony, jednoho z nejromantičtějších italských měst, proslulého milostným příběhem Romea a Julie. Město nás uchvátí svými úzkými uličkami a spoustou historických památek, které městu dávají tu pravou atmosféru. Jeden z největších římských amfiteátrů na světě Arena di Verona na Piazza Bra, slavný Casa di Giulietta (Juliin dům) s dvorem plným milostných psaníček, hlavní náměstí Piazza dei Signori s tržištěm Piazza Erbe (Zelný trh) se sochou slavného básníka Dante Alighieriho, městské kostely a paláce – to vše nás očekává ve Veroně. Odpoledne příjezd do Rimini, ubytování, dle časových možností individuální volno, večeře.
3. den
Snídaně, dopoledne odjezd na prohlídku Perugie, malebného historického univerzitního města ležícího na vrchu uprostřed zelené krajiny, proslaveného výrobou čokolády. Snad nejznámější dominantou města je krásně zdobená Fontána Maggiore. Významnou stavbou města je dóm, ukrývající hrobky dvou papežů Urbana IV. a Martina IV. Pro milovníky sladkého je tu slavná čokoládovna Perugina z roku 1907. Právě odtud pochází, mezi Italy nejoblíbenější, lískooříškové bonbóny Baci s jemnou lanýžovou náplni. Italové je milují natolik, že jich ročně spořádají 350 miliard kusů! Odpoledne se přesuneme do města Assisi, rodiště sv. Františka z Assisi, patřící hned po Vatikánu mezi hlavní poutní místa. Obdivovat budeme dominantu města, baziliku sv. Františka (UNESCO) s hrobem světce. Jeho následovnici, sv. Kláře z Assisi, zakladatelce ženského řádu klarisek, je zasvěcena bazilika sv. Kláry. Návrat na ubytování, večeře.
4. den
Snídaně, dopoledne odjezd do Ravenny, bývalého hlavního města Západořímské říše. Díky tomu se Ravenna honosí zachovanou římskou a byzantskou architekturou a řada staveb je zapsaná na seznam UNESCO. Navštívíme mauzoleum Gally Placidie, dcery římského císaře, s jedinečně zachovanými mozaikami, slavnou osmibokou baziliku San Vitale, vrcholné dílo byzantského umění. Nejvýznamnější památkou pro samotné obyvatele Ravenny je ale hrobka Dante Alighieriho, který právě zde dokončil Božskou komedii, své vrcholné dílo. Odpoledne se vydáme do nedaleké Faenzy, města s dlouhou tradicí výroby keramiky, které dalo název známému druhu nádobí – fajáns. Jednu z vyhlášených keramických dílen zde také navštívíme. Návrat na ubytování, večeře.
5. den
Snídaně, dopoledne vyrazíme na prohlídku proslulého poutního místa Loreto (Santa Casa – Svatá chýše). Toto místo nese označení pro údajný dům Panny Marie, který byl podle legendy koncem 13. století přenesen andělskými bytostmi z Nazaretu do města Trsat v Chorvatsku a následně právě sem. Po tomto vzoru byly od 17. století budovány loretánské kaple (lorety), které známe také z českých krajů. Při zpáteční cestě se zastavíme ve městě Urbino s cennými renesančními památkami, z nichž vyniká Palazzo Ducale, a rodný dům Raffaela Santi, jednoho z nevýznamnější malířů a architektů renesance. Večer návrat na ubytování, večeře.
6. den
Snídaně, dopoledne prohlídka historického centra Rimini, naším cílem bude Arco di Augusto, vstupní oblouk do historického jádra města, náměstí Piazza Tre Martiti s Malatestovým chrámem, hlavním dómem města. Dále budeme pokračovat k Tiberiovu mostu, nejstaršímu silničnímu mostu na světě. Místní jsou na tuto památku natolik pyšní, že ji má také Rimini ve svém znaku. Kultura země nejsou jen památky, připomeneme si to na hlavním trhu se směsicí vůní čerstvého ovoce a zeleniny, ryb, uzenin a skvělých sýrů. Odpoledne se vydáme na prohlídku nejstarší republiky na světě San Marina, malého státu na vrcholu hory s dominantou hory Monte Titano. Na třech vrcholcích jsou tři pevnostní věže s úžasnými výhledy do okolí. V centru města si nenecháme ujít střídání stráží v typických uniformách před radnicí Palazzo Pubblico. Poté dojedeme do sklípku na degustaci místních vín a typických produktů. Ve večerních hodinách návrat na ubytování, večeře.
7. den
Po snídani odjedeme do Bologni, nádherného univerzitního města proslaveného nejen šikmými věžemi Due Torri, ale také věhlasnou gastronomií. Na hlavním náměstí Piazza Maggiore navštívíme gotickou baziliku San Petronio s 22 kaplemi a poledníkem astrologa Cassiniho ukazující den v roce a určující délku slunečního roku. Na náměstí Piazza del Nettuno si prohlédneme manýristickou kašnu Neptuna. Dále také navštívíme boloňskou univerzitu, jednu z nejstarších na světě. V odpoledních hodinách návrat na ubytování, večeře.
8. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
9. den
Snídaně, odjezd do Chioggie, kde se nalodíme na trajekt (příplatek) a přejedeme k návštěvě slavných Benátek. Nádherné historické stavby a kanály nahrazující silnice se staly symbolem tohoto města. Navštívíme proslulé náměstí sv. Marka, se stejnojmenným kostelem patrona Benátek, uvidíme slavný Dóžecí palác, postavený ve stylu benátské gotiky, sídlo dóžat a po staletí centrum moci. Ze zvonice sv. Marka je nádherný pohled na město a ze břehu zase budeme obdivovat zaparkované gondoly, které na pozadí s ostrůvkem San Giorgio vytváří neopakovatelné scenérie, tak typické pro Benátky. Další zajímavou stavbou je Most vzdechů, kamenný obloukový most, pojmenovaný podle sténání vězňů, kteří jím procházeli z náměstí do vězení. Úzkými uličkami dojdeme až ke slavnému mostu Ponte Rialto klenoucí se přes Canal Grande, hlavní dopravní tepnu města. Z mostu Ponte dell´Accademia uvidíme další z dominant, kostel Santa Maria della Salute, vystavený u ústí kanálu jako památka na zastavení šíření moru. Návrat lodí do Chioggie, večer odjezd zpět do ČR.
10. den
Příjezd do ČR v ranních hodinách.
Ubytování
Ubytování je zajištěno v Rimini, v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.
Cena zahrnuje
7 ubytování
7 polopenzí
dopravu luxusním autokarem
prohlídka keramické dílny ve Faenze
ochutnávka likérů v San Marinu
návštěva sklípku s degustací - v okolí San Marina
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč
jednolůžkový pokoj
svoz Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov, Most, Chomutov, Karlovy Vary
svoz Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Prostějov, Olomouc, Svitavy, Polička
svoz Chlumec nad Cidlinou, Poděbrady
trajekt Chioggia/Benátky/Chioggia cca 15 EUR
vstupy, místní dopravu, pobytové a vstupní taxy, fakultativní služby cca 100 EUR
Slevy
stálý klient

Antika a renesance

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:03.09. (Pá) - 12.09. (Ne) 2021 (10 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

Antika a renesance
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Ideal -Tour Praha, s.r.o. IČO: 25703269
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...